Kolejną, okrągłą edycję Poniedziałkowego Flasha Konwentowego uświetnią:

  • Komiksowa Warszawa
  • Festiwal Fantastyki Pyrkon
  • Stalker: Opuszczone ziemie "Karolewa"
  • Meet Point

Pierwszym gościem zestawienia jest Warszawski event komiksowy. Trwać on będzie aż cztery dni, bo od 17 do 20 maja. Wydarzenie odbędzie się na Stadionie Narodowym i w czasie jego trwania można będzie kupić wiele zeszytów topowych wydawnictw w dobrych cenach oraz spotkać autorów nagrodzonych przez Polskie Stowarzyszenie Komiksowe

Logo Komiksowej Warszawy 2018

Poznań ugości nas 18-20 maja festiwalem fantastyki Pyrkon, który od kilkudziesięciu lat widnieje na konwentowej mapie kraju, a od kilku jest imprezą na skalę międzynarodową z liczbą uczestników przekraczającą 10 tysięcy. Do niedawna było to też największe wydarzenie tego typu w naszym kraju, choć na pewno wygrywa pod takimi względami jak ilość i jakość atrakcji czy możliwość poznania i spotkania wielu osób z całej Polski, dzielących tą samą pasję. Standardowo już, festiwal odbędzie się w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Banner Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2018 w Poznaniu

Dla fanów LARP-owych imprez z motywem militariów i postapokalipsy jest też Stalker: Opuszczone ziemie "Karolewa". W województwie łódzkim (oczywiście w Karolewie) będziecie mogli wziąć udział w przygodzie przenoszącej Was wprost do świata po nuklearnej zagładzie. Czy uda Wam się odkryć, jaką zagadkę skrywają tamtejsze okolice? I czy w ogóle przetrwacie?

LARP postapokaliptyczny Stalker

Na Stadionie Narodowym w Warszawie, w jednym czasie odbywają się właściwie dwie imprezy, które ściśle nawiązują do tematyki naszego portalu. Oprócz Komiksowej Warszawy będziecie mogli także wpaść na Meet Point - spotkanie z gwiazdami małego ekranu, znanymi z serwisu YouTube. Jeżeli jesteś fanem tego typu rozrywek, nie może Cię tam zabraknąć.

Logo spotkania z youtuberami Meet Point

Dodatkowo warto wspomnieć o Warszawskich Targach Książki (oczywiście na Stadionie Narodowym w Warszawie), gdyż to one są głównym wydarzeniem, w ramach którego odbywają się dwa powyższe. Będzie mnóstwo atrakcji dla fanów szeroko pojętej fantastyki: od spotkań z autorami na stoiskach wydawnictw, po ciekawe atrakcje przygotowane właśnie dla fanów. Warto więc wybrać się właśnie tam, jeżeli Pyrkon nie jest Wam po drodze.

warszawskie targi ksiazki