Maj chyli się ku końcowi, a konwenty i festiwale popkulturalne nieprzerwanie szturmują kolejne miasta naszego kraju. Czy Wam też ten miesiąc jakoś tak dziwnie szybko zleciał? A może jeszcze szybciej, jeśli weźmiemy pod uwagę, ile będzie się działo w ten weekend w województwie mazowieckim. Bo wszystkie trzy wydarzenia zaplanowane na ten tydzień zostaną zorganizowane w Warszawie lub Nowym Dworze Mazowieckim, a będą to:

  1. Cytadela 2019 Festiwal Fantastyki
  2. Meet Point na PGE Narodowym
  3. 10. Warszawskie Targi Książki

Jubileuszowa, 10. edycja Warszawskich Targów Książki, to wydarzenie, którego nie możecie przegapić, jeżeli Wasze regały powoli się przepełniają. Chociaż może ze względów zdrowotnych i finansowych, będąc taką osobą, powinniście unikać miejsc, w których książki są w promocyjnych cenach ;-)? Jest to prawdopodobnie największe tego typu wydarzenie w kraju, co można zweryfikować choćby po liście wystawców, którzy pojawią się na Targach. Lista jest długa i zawiera wydawnictwa z całego świata. Wielokrotnie pojawia się na niej Francja, widać też Szwajcarię, Białoruś, Kostarykę, a nawet Chiny! Nie brakuje także wydawców fantastyki i gier planszowych. Pojawi się między innymi Fabryka Słów, Znak, REBIS, REBEL, G3, Black Monk i wiele, wiele innych. Część z nich za sprawą towarzyszącego targom Meet Pointu, o którym więcej nieco niżej.

10. Warszawskie Targi Książki

To już kolejna edycja Meet Pointu na PGE Narodowym – imprezy popkulturalnej, która z początku była skierowana głównie do fanów YouTube oraz gier elektronicznych i e-sportu. W tym roku jednak Meet Point poszerza pakiet atrakcji o mocniejszą strefę fantastyki oraz blok mangi i anime/popkultury japońskiej. W połączeniu z Targami Książki szykuje się naprawdę potężna dawka popkultury w bardzo korzystnej cenie, gdyż bilety kosztują od 5 do 25 zł.

Meet Point na PGE Narodowym 2019

Cytadela jest sporym festiwalem fantastyki odbywającym się pod Warszawą, w Nowym Dworze Mazowieckim, a dokładniej w Garnizonie Modlin. To dość obszerny i klimatyczny budynek, idealnie nadający się do tego typu imprez. Okoliczne tereny będą świetnym tłem dla zdjęć, więc zarówno osoby w strojach, jak i fotografowie powinni być ukontentowani.  Jednak to, co najbardziej nas interesuje, to atrakcje – a tych nie powinno brakować w blokach tematycznych: literackim, filmowym, serialowym, mangi i anime, popularnonaukowym, komiksowym, warsztatowym i pokazowym. Odbędzie się także konkurs cosplay o nazwie AlterEgo. W planach jest także coś dla miłośników światów postnuklearnych, czyli festiwal RUST FEST. Na wielkim dziedzińcu pojawią się wioski fantasy oraz atrakcje rodem ze średniowiecza. Całość imprezy obejmuje trzy dni nieprzerwanych wrażeń i atrakcji, które kosztować nas będą 35–70 zł.

Festiwal Fantastyki Cytadela 2019