Cześć i czołem!

Sprawmy, żeby pierwszy dzień tygodnia znów był wesoły (a przynajmniej weselszy niż zwykle) za sprawą cotygodniowego przeglądu wydarzeń. Przed Wami 71. Poniedziałkowy Flash Konwentowy, a w nim:

  1. Brodnicon rodem z Brodnicy (która leży nieopodal Warszawy, blisko granicy z Białorusią)
  2. Prusakon odbywający się w Siedlcach (również niedaleko Warszawy i granicy z Białorusią...)
  3. VI Festiwal Ichigo Matsuri, organizowany w... Katowicach!

Pierwsze wydarzenie – Brodnicon – jest bezpłatne i oferuje nam trzydniową zabawę już od piątku, 1 czerwca. Jest to wydarzenie skierowane zarówno do fanów mangi, anime oraz japońskiej kultury, jak i fantastyki czy gier elektronicznych. Wydarzenie ma raczej charakter lokalny, ale jeżeli macie możliwość wybrać się w tamte okolice, to hej, czemu nie!

Szczegółowy plan atrakcji konwentu znajdziecie >>TUTAJ<<.

Logo konwentu Brodnicon

Prusakon to także impreza o charakterze lokalnym, trwająca jeden, sobotni dzień i również całkowicie bezpłatna. Jest to też pierwsza edycja tego małego konwentu. Czy będzie to udany debiut? Sprawdźcie sami!

Szczegółowy plan atrakcji konwentu znajdziecie >>TUTAJ<<.

Logo konwentu Prusakon

VI (a może V, gdyż opis na stronie wydarzenia mówi co innego niż plakat oraz nazwa wydarzenia) festiwal Ichigo Matsuri to event organizowany przez Ichigo – Japońskie Centrum Kultury i Biznesu, w czasie którego można wziąć udział w różnorodnych zajęciach o tematyce związanej z japońską kulturą, sztuka czy stylem walki. Wydarzenie można odebrać jako pewien rodzaj dni otwartych. Liczba uczestników jest limitowana do 130 i obowiązują wcześniejsze zapisy. Zasadniczo wstęp jest bezpłatny, ale organizatorzy namawiają do dotacji w wysokości minimum 50 zł. W programie między innymi: pokazy sztuk walki i tańca, warsztaty kaligrafii oraz tradycyjna ceremonia parzenia herbaty. A to wszystko w wykonaniu rodowitych Japończyków.

Szczegółowy plan atrakcji konwentu znajdziecie >>TUTAJ<<.

Plakat VI Festiwalu Kultury Japońskiej Ichigo Matsuri