Synchronizujemy czas i... tak, jest poniedziałek, czego najlepiej dowodzi publikacja Poniedziałkowego Flasha Konwentowego. Dziś napiszemy o SkierConie, Lądowanie – Reaktywacja 2018: Test Pilotów X-a, Woderful Summer Festival oraz Nowotarskim Konwencie Fantastyki Oscypkon. Ponadto będzie też nieco o Antykonwencie Rafineria, który rozpoczął się już dziś. Zapraszamy!

Szósta już edycja SkierConu ponownie odbędzie się w mieście, od którego konwent wziął swoją nawę, czyli w Skierniewicach. Wydarzenie mocno uderza w strunę science fiction, ale skierowane jest przede wszystkim do fanów szeroko pojętej fantastyki. Nie zabraknie także ciekawych i znanych gości, m.in. pisarzy, wśród których są takie nazwiska jak Marcin Przybyłek, Rafał Orkan czy Witold Jabłoński. Akredytacja kosztuje powalające 20 zł.

Konwent Science Fiction i Fantastyki SkierCon

Lądowanie – Reaktywacja 2018: Test Pilotów X-a jest wydarzeniem, o którego poprzednich edycjach niewielu dziś „konwentujących” będzie w ogóle pamiętać, gdyż organizatorzy reaktywują event po dwudziestoletniej nieobecności! Są to powiatowe spotkania z fantastyką, a ich myślą przewodnią są gry planszowe i saga „Star Wars”. Zapowiada się więc przyjemne i kameralne spotkanie w Brzegu (miejscowość między Wrocławiem a Katowicami, bliżej Wrocławia) i to całkowicie za darmo!

Konwent Lądowanie - Reaktywacja 2018: Test Pilotów X-a

Wonderful Summer Festival po wielu przejściach z poprzednią edycją oraz ponownej zmianie organizatora na tego, który był pomysłodawcą eventu, zachęca nas znów do odwiedzin we Wrocławiu. Podczas konwentu będziemy mogli wziąć udział w prelekcjach, konkursach i innych standardowych rozrywkach, jakie oferować może konwent mangi i anime. Wydarzenie zawsze przyciągało sporo cosplayerów (jak na swoje małe rozmiary), więc jeżeli lubicie patrzeć na przebranych w znane Wam z filmów, gier czy anime postacie, to jest to pozycja idealna dla Was. Za wejściówkę na miejscu zapłacimy 35 zł, chyba że wybierzemy pakiet VIP, za który organizatorzy liczą sobie 100 zł.

Konwent fantastyki Wonderful Summer Festival

„Konwent dedykowany fanom sci-fi, fantastyki, gier RPG i seriali, z zaplanowanym LARP-em.” O czym mowa? O Nowotarskim Konwencie Fantastyki Oscypkon! Właściwie niewiele więcej możemy napisać poza tym cytatem wprost od organizacji. Wydarzenie jest bezpłatne i odbędzie się – a jakże – w Nowym Targu.

Nowotarski konwent fantastyki Oscypkon

 

Na koniec zostawiliśmy konwent, który konwentem nie jest, czyli Antykonwent Rafineria. To kolejny z LARP-ów postapokaliptycznych z dodatkiem atrakcji tematycznych takich jak warsztaty czy prelekcje. Sama gra będzie trwała cztery dni, zaś pozostały czas zajmą inne atrakcje. Cena za całość zabawy to 80 zł.

Antykonwent Rafineria 100% Czystego Tornado