Koniec roku coraz bliżej, święta już niemal w pełni, pierwsze prezenty rozdane, a w tym tygodniu odbędą się dwie niewielkie imprezy – Warszawskie Chibimatsuri 7 od Stowarzyszenia Animatsuri oraz Fantastyczna Dwudziestka w Poznaniu organizowana przez XX Liceum Ogólnokształcące.

Chibimatsuri to cykliczny konwent mangi i anime w świątecznej atmosferze. Nie jest to duże wydarzenie, ale nie należy oczekiwać takich w okresie świątecznym, a przy takiej tematyce kameralność jest raczej plusem niż minusem. Niestety, o atrakcjach wiadomo niewiele, gdyż za pośrednictwem strony wydarzenia na Facebooku ogłoszono zaledwie dwie, a to obecnie jedyne źródło informacji o konwencie, jakie odnaleźliśmy. Cena wejściówek jest natomiast bardzo atrakcyjna, bo działa na zasadzie „płacisz ile chcesz”.

Świąteczny konwent mangi i anime Chibimatsuri

Fantastyczna Dwudziestka to ciekawy projekt licealny zbliżony kształtem do jednodniowego konwentu fantastyki. W planach jest wiele różnorodnych tematycznie atrakcji zgrupowanych w bloku filmowym, gier planszowych czy RPG. Ponadto zaproszono gościa specjalnego – Michała Larka, którego możemy znać jako autora powieści kryminalnej „Mężczyzna w białych butach” czy kilku publikacji w mocniejszych klimatach. Nas jednak najbardziej przekonała planowana... bitwa na poduszki! Wstęp kosztuje zaledwie 5 zł.