3k6 to nowy festiwal gier planszowych w Lublinie. Wydarzenie odbędzie się już za tydzień, w dniach 22-23 kwietnia, w hali Targów Lublin. Pisaliśmy już o gościach i wydawnictwach, które odwiedzą 3k6, w końcu przyszła pora, by przybliżyć Wam bardziej program tej nowej imprezy!

Na 3k6 znajdziecie więc masę turniejów gier planszowych! W sobotę powalczyć będziecie mogli w takie gry jak „Puerto Rico”, „Carcassonne” czy „Star Realms” i „Star Wars Legion”. Zaczną się też turnieje „Neuroshimy Hex” i mecze Szkolnej Ligi Planszówkowej. W niedzielę możecie rywalizować w „Rummikub” czy „Mindbug”. Odbędą się też finały Szkolnej Ligi Planszówkowej i dwa turnieje „Neuroshimy Hex” – 2v2 (obiecywana nowa forma rywalizacji!) i Faza Pucharowa 1v1 o Puchar Lubelszczyzny.

Nie zabraknie sesji RPG – będziecie mogli zagrać nie tylko w bardzo znane tytuły, jak „Warhammer”, „Dungeons and Dragons” i „Zew Cthulhu”! Pojawią się też „Ostrza w mroku” i „Monsterhearts 2”.

Organizatorzy zaprosili na 3k6 sporo gości, których przedstawiliśmy już w poprzednim artykule o Festiwalu Gier – „Nowy planszówkowy festiwal w Lublinie – czyli 3k6 pod patronatem Konwentów Południowych”. Poprowadzą oni dla Was warsztaty i prelekcje. W sobotę warto wpaść na warsztaty storytellingu dla graczy RPG, Q&A z Baniakiem Baniaka czy posłuchać relacji z mistrzostw świata w „Star Wars Legion”. Dowiecie się, jak zachęcić dziecko do grania w planszówki i jak dwa zdania na karcie budują cały świat gry.

W niedzielę odbędzie się konkurs wiedzy o planszówkach i warsztat prowadzenia sesji RPG na podstawie „Powered by the Apocalypse”, posłuchacie też o grach bitewnych trzeciej generacji czy o narratorze niegodnym zaufania. Będziecie mogli spotkać się z ilustratorem gier Piotrem Sokołowskim oraz Jakubem Ćwiekiem!

Poza spotkaniami na 3k6 odbędzie się sporo pokazów gier! Znajdziecie tam tytuły takich wydawnictw jak Phalanx, Fox games czy Egmont. Na szczególną uwagę zasługują przedpremiery gier – planszowa wersja „Heroes of Might and Magic” wydawnictwa Archon Games, „Kwiat Wiśni”, czyli rozszerzenie do gry „Palec Boży” (Fox games) i pokaz „Eye of Zamrock: Invasion” od Infinity Galaxy. Swoje gry zaprezentują też laureaci Planszowej Gry Roku. Ciekawą propozycją na pewno będzie testowanie prototypów gier, same tytuły – „NIECH ŻYJĄ PSZCZOŁY!”, „HIPERMARKET” czy „Pół Litra” – już brzmią ciekawie!

Dokładne godziny i czas trwania atrakcji, a także informacje o prowadzących możecie znaleźć w szczegółowym programie atrakcji 3k6.

3k6 Festiwal Gier Planszowych