Planszówki, planszówki... Świetny sposób spędzenia czasu ze znajomymi lub rodziną, rozrywka dla dużych i małych. Coraz częściej widywane są na konwentach i wydarzeniach jako atrakcja, a zainteresowanie nimi rośnie. Właśnie dla graczy powstał więc 3k6 – nowy Festiwal Gier Planszowych w Lublinie!

Wydarzenie odbędzie się w weekend 22-23 kwietnia. Festiwal 3k6 gościć będą Targi Lublin przy ulicy Dworcowej 11. To miejsce, które może pomieścić sporą ilość uczestników – a twórcy Festiwalu liczą na dużą frekwencję. Organizująca 3k6 ekipa w przeszłości współtworzyła już konwent Falkon. Teraz skupili się na typowo planszówkowym wydarzeniu.

Festiwal Gier Planszowych 3k6 kierowany jest do dzieci, studentów i dorosłych, tych obeznanych już z grami oraz tych, którzy dopiero zaczynają z nimi swoją przygodę. Organizatorzy obiecują świetną zabawę przy planszówkach i sesjach RPG. Do dyspozycji uczestników ma być duża ilość znanych i mniej znanych tytułów. Nie zabraknie rywalizacji – na wydarzeniu odbędzie się turniej Neuroshimy Hex o Puchar Lubelszczyzny! Szczególną ciekawość wzbudza informacja, że w niedzielę turniej ma przybrać niespotykaną dotąd formułę.

Słów kilka o zaproszonych na 3k6 gościach! Michel „Leviathan” Sorbet prowadzi na YouTube kanał Wojennik TV, na którym recenzuje gry planszowe, a na wydarzeniu poprowadzi prelekcję o bitewnych grach planszowych. Michał Sieńko jest prezesem Fundacji Animatorów i Twórców Kultury TRACH. Współzałożył wydawnictwo Fabryka Gier Historycznych i pomógł stworzyć gry planszowe „Sigismundus Augustus” i „Bitwę Warszawską”. P&A Games to małżeństwo z Lublina, których pasją są planszówki – prowadzą o nich podcast i kanał na YouTube. Na wydarzenie przyjedzie także Ewa Graniak-Wosinek, autorka bloga „Baba Jaga gra i czyta”, która założyła klub gier planszowych dla dzieci, a obecnie pisze dla magazynu „Świat Zabawek”. Spotkać będzie można również Grzegorza Olifirowicza, związanego z branżą gier od 2015 roku, twórcę gier mobilnych, scenariuszy gier komputerowych i projektów grywalizacji (wykorzystania gier w innych dziedzinach życia, takich jak edukacja czy praca).

Na 3k6 przyjadą też wydawnictwa gier. Pojawić się mają Foxgames, Muduko i Phalanx Polska. Swoje stoisko będzie mieć również Sklep Baniaka, gdzie znajdą się podręczniki i gadżety do gier fabularnych oraz świeży tytuł „Rada Pięciu”. Pojawi się również Egmont Polska – znany z bogatej oferty komiksów i promowania polskich twórców (komiks „Thorgal”) oraz wielu świetnych planszówek, takich jak „Pędzące żółwie” czy „Ryzyk Fizyk”.

Organizatorzy zapraszają również twórców do przywiezienia prototypów swoich gier na 3k6! Wystarczy skontaktować się z nimi e-mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zaprezentować gry będzie można w specjalnej Strefie Prototypów.

3k6 banner