W zeszłym roku na mapie Polski pojawiła się nowa planszówkowa impreza – Festiwal Gier 3k6 w Lublinie. Trzeba przyznać organizatorom, że debiut się udał! Wydarzenie odwiedziło ponad 1100 osób, goście spotkali się z fanami, wystawcy wystawiali, a uczestnicy – po prostu dobrze się bawili. Już za niedługo znów będzie ku temu okazja, gdyż Festiwal Gier 3k6 powraca w kwietniu do Lublina pod naszym patronatem!

Festiwal odbędzie się w weekend 20 do 21 kwietnia 2024 roku. Jedną z najważniejszych informacji jest zmiana lokalizacji z Targów Lublin na Lubelski Park Naukowo-Technologiczny przy ulicy Bohdana Dobrzańskiego 34 w Lublinie! 

Uczestnicy Festiwalu Gier 3k6 będą mieli możliwość skorzystać z bogatej oferty planszówek. Niezależnie od tego, czy preferują klasyczne tytuły, takie jak „Catan” czy „Carcassonne”, czy też bardziej złożone gry strategiczne – każdy znajdzie coś dla siebie. Gracze będą mieli też możliwość uczestniczenia w turniejach – wiemy już o turniejach w gry „Karak” wydawnictwa Albi Polska Gry i „7 rund” wydawnictwa Egmont Polska. Nie zabraknie też spotkań z gośćmi. Na Festiwalu po raz kolejny pojawi się „Baba Jaga gra i czyta”, a z nowych gości spotkacie między innymi recenzentów i zapalonych graczy, takich jak „Planszowańsko”, „Gram Zielonymi” czy „Brodaty Boardgames”. Na wydarzeniu nie mogłoby zabraknąć też wystawców  swój przyjazd na Festiwal Gier zapowiedzieli już „Lucky Duck Games Polska”, „KC Shop”, „Khaldam Craft” i „Foxgames”. Pojawi się również wydawnictwo „Nasza Księgarnia”, która razem z 3k6 organizuje Młodzieżową Ligę Planszówkową. Finał tej Ligi ma się odbyć właśnie na Festiwalu 3k6 w kwietniu.

Oczywiście to nie wszyscy goście, którzy odwiedzą tę dzielnie rozwijającą się imprezę. Wciąż czekamy jednak na program wydarzenia, który ma się pojawić maksymalnie trzy tygodnie przed Festiwalem. W międzyczasie organizatorzy 3k6 zapraszają do współpracy w organizacji wydarzenia – potrzebni są wolontariusze i zgłaszać się mogą również wystawcy, chociaż miejsc szybko ubywa. 

Wstęp na wydarzenie jest darmowy i nie ma ograniczeń wiekowych. Warto więc zarezerwować sobie przedostatni weekend kwietnia i wpaść, żeby pograć w planszówki!

3k6 - Festiwal Gier w Lublinie