Za nieco ponad miesiąc, bo 27 kwietnia, czeka nas kolejna, trzecia już edycja Genshin Meet w Krakowie, która odbędzie się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 18. W tym roku przeniesiemy się do Inazumy, pełnej kwitnących wiśni oraz nawiązań do japońskiej kultury. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem medialnym Konwentów Południowych.

Na fanów Genshin Impact będzie czekać mnóstwo atrakcji: poza panelami dyskusyjnymi zaplanowane są również m.in. mini koncert, w trakcie którego będzie można posłuchać ścieżek dźwiękowych z gry oraz meet&greet z cosplayerami. Pojawi się również herbaciarnia, w której nie tylko będzie okazja do napicia się pysznej herbaty parzonej na miejscu, ale również do posłuchania o historii herbaty oraz warsztatów z parzenia jej.

To jednak nie koniec niespodzianek! Przewidziana jest również wystawa prac fanowskich, które można nadsyłać do 21 kwietnia. Wystarczy stworzyć ilustrację, projekt postaci, napisać wiersz lub przygotować fotografie cosplayowe i wysłać je przez formularz zgłoszeniowy, żeby zobaczyć je na wystawie w dniu wydarzenia. Motywem przewodnim twórczości jest Inazuma.

Dla osób bez talentu plastycznego również zaplanowana jest podobna inicjatywa – mini-antologia, którą będzie można przeczytać w trakcie Meeta. Podobnie jak z pracami na wystawę, termin nadsyłania tekstów kończy się 21 kwietnia. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj.

Do 30 marca przyjmowane są zgłoszenia dla helperów!

Jeśli fascynuje cię świat Genshin Impact, chcesz dołączyć do społeczności budującej to wydarzenie, zaprezentować swoją własną prelekcję, stworzyć warsztaty lub zorganizować konkurs, masz czas do 13 kwietnia na zgłoszenie swojej atrakcji!

Banner Genshin Meet