Konwenty Południowe - Strona Główna

Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityką Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

jadowity mieczGdyby można było wybrać się w podróż w czasie, dokąd chcielibyście się udać? W odległą przyszłość, a może niedaleką przeszłość? Rafał Dębski proponuje nam wyprawę do średniowiecznej Polski, a precyzyjnie mówiąc, w sam środek awantury wywołanej przez palatyna Skarbimira z rodu Adwańców, który ośmielił się podnieść miecz na Bolesława Krzywoustego. Skusicie się? Recenzję „Jadowitego miecza” znajdziecie tutaj.

Odsłony: 21

W ramach rządowego programu Promocja Czytelnictwa co roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przydziela dotacje. Budżet na organizację wydarzeń kulturalnych, takich jak targi książki, festiwale literackie i inne wydarzenia tego typu, na ten rok wynosił 5 750 000 zł. Najwyższe dotacje, po 250 tysięcy zł., dostały: program edukacyjny „Wychowanie przez czytanie”, znana kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom” i Ogólnopolskie Targi Wydawców Katolickich. Niestety w tym roku dotacji nie otrzymało wiele ważnych dla fanów fantastyki i książek wydarzeń, przykładowo:

 1. 23. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie
 2. Międzynarodowy Festiwal Literacki Sopot
 3. Festiwal Fantastyki Pyrkon 2019 (!)
 4. Festiwal Komiksowa Warszawa 2019
 5. Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej

Wygląda na to, że będzie to trudny rok dla dużych imprez o tematyce okołofantastycznej.

program rozwoju czytelnictwa

Odsłony: 87

Okładka bestsellerowej powieści Dzieci krwi i kości autorstwa Tomi AdeyemiSą książki, które podbijają światowy rynek wydawniczy i zajmują czołowe pozycje jako bestsellery praktycznie od pierwszych tygodni sprzedaży. I tak właśnie jest z „Dziećmi krwi i kości” autorstwa nigeryjsko-amerykańskiej Tomi Adeyemi, która zbiera dziesiątki nagród, trafiając między innymi na pierwsze miejsce New York Timesa czy zgarniając główną nagrodę Goodreads Choice Awards 2018 w kategorii Debut Autor (debiuty). Ponadto pozycja ma bardzo wysokie noty i blisko 13 400 recenzji na wspomnianym portalu. To jednak nie wszystko, gdyż jest to zaledwie pierwsza część planowanej trylogii „Dziedzictwo Oriszy”prawa do ekranizacji której nabyła już wytwórnia FOX 2000, znana między innymi z ekranizacji sagi „Zmierzch” czy „Więzień Labiryntu”.

Odsłony: 117

nanofantazjePod koniec ubiegłego roku informowaliśmy Was, że pod naszym patronatem medialnym znalazła się antologia „nanoFantazje 1.0”. Dzisiaj chcemy zaprezentować Wam recenzję tego wydanego przez Fantazmaty zbiorku, na który składa się dziesięć niezwykłych opowiadań. Znajdziecie ją tutaj!

Odsłony: 205

cienZabawa sylwestrowa zaliczona, szampan wypity, noworoczne postanowienia spisane. Czas wrócić do szarej rzeczywistości. A może by tak wejść w nowy rok z interesującą lekturą pod pachą? Nasza propozycja to trzeci tom cyklu Materia Prima Adama Przechrzty. Skusicie się? Recenzję powieści znajdziecie tutaj.

Odsłony: 102

Całkiem niedawno pisaliśmy o patronacie nad antologią „nanoFantazje”, która dzisiaj ma swoją premierę. Książka jest dostępna całkowicie za darmo na stronie Fantazmatów. Wystarczy tylko kliknąć tutaj.

nanofantazje

Odsłony: 132

okładka antologii opowiadań fantastycznych nanofantazjeJuż wkrótce, bo 21 grudnia, swoją premierę będzie mieć kolejna fantastyczna antologia Fantazmatów. Będą to „nanoFantazje 1.0”.

Założeniem antologii są krótkie formy na zaledwie kilka stron. Jest to więc poniekąd idealna pozycja do czytania w wolnych chwilach, na przykład w podróży do pracy komunikacją miejską czy czekając w kolejce w supermarkecie (bo na te szpitalne można spokojnie wyciągnąć powieść). Czy tak krótkie teksty mogą zawierać interesujące historie? Sprawdzicie to już niebawem.

Dla smaku publikujemy listę opowiadań wraz z autorami:

 • Oddział dla opętanych – Krzysztof Rewiuk
 • Chwyt – Łukasz Krukowski
 • Kosmiczny biznes – Adam Dura
 • Starsza pani musi zniknąć – Wiktor Orłowski
 • Książę Łabędzi – Zbigniew Bierzyński
 • Ćmy – Emilian Sornat
 • Modlitwa do Archimedesa – Krzysztof Matkowski
 • Komar i sito – Alicja Tempłowicz
 • Muerte Blanca – Magdalena Świerczek-Gryboś
 • Granica Roche'a – Anna Maria Wybraniec

Antologia została objęta przez nas patronatem medialnym.

Odsłony: 154