Konwenty Południowe - Strona Główna

Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

ostatnimagEsta posiada umiejętność podróżowania w czasie, jednak żyje w świecie, w którym magia została niemal całkowicie zapomniana, a Magini tacy jak ona muszą ukrywać moc. Mimo to dziewczyna podejmuje się wykonania najważniejszego ze wszystkich dotychczasowych zadań. Musi przenieść się do roku 1902 i ukraść księgę zawierającą sekrety Zakonu zanim Magini stracą szanse na lepsze jutro. Zaintrygowani? Zapraszamy zatem do przeczytania naszej recenzji powieści Lisy Maxwell „Ostatni Mag”, którą Konwenty Południowe objęły patronatem medialnym.

Odsłony: 22

dzieci krwi i kosciCzas na kolejną książkę, która ukazała się pod patronatem medialnym Konwentów Południowych! „Dzieci krwi i kości” to debiutancka powieść Tomi Adeyemi i pierwsza część trylogii „Dziedzictwo Oriszy”. Określana jest jako książka wyjątkowa, polecają ją znane osobistości ze świata literatury młodzieżowej oraz poczytne magazyny. Tylko czy na pewno taka jest? Czy ma w sobie to coś, co sprawia, że kupują ją ludzie na całym świecie? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszej recenzji.

Odsłony: 32

plomien i krzyz 3Kolejna część Cyklu Inkwizytorskiego Jacka Piekary, czyli powieść „Płomień i krzyż. Tom III”, została objęta patronatem Konwentów Południowych, dlatego na naszej stronie nie mogło zabraknąć recenzji tej książki. Zastanawiacie się, jak wypada w porównaniu do poprzednich części? Jeśli klikniecie w ten link, Wasza ciekawość na pewno zostanie zaspokojona.

Odsłony: 36

zly lasAndrzej Pilipiuk, obsypany nagrodami autor, ma na koncie wielotomowe serie opowiadające o Jakubie Wędrowyczu, kuzynkach Kruszewskich czy trylogię „Norweski dziennik”, które skutecznie przyciągają do lektury nie tylko fanów fantastyki. „Zły las”, najnowsza książka tego pisarza, powinna spodobać się przede wszystkim wielbicielom krótszych form. Jesteście ciekawi, co ten zbiór opowiadań ma nam do zaoferowania? Odpowiedź znajdziecie w naszej recenzji!

Odsłony: 58

adler tajemnica zamku bazinaSpokój w angielskim miasteczku Pelham zostaje zakłócony. Wokół zamku Bazina zaczynają dziać się dziwne rzeczy, więc sir George podejmuje decyzję o wezwaniu specjalisty, który zajmie się tajemniczymi przypadkami. W ten oto sposób do Pelham trafia Adler, najmłodszy członek elitarnego klubu zoologów. Jaką tajemnicę skrywają mury zamku Bazina? Tego na pewno Wam nie zdradzimy! Podpowiemy jednak, czy warto sięgnąć po książkę Marty Merriday. Recenzję powieści „Adler. Tajemnica zamku Bazina” znajdziecie tutaj.

Odsłony: 51

lowcyCzas, kiedy musieliśmy polować, by przeżyć, już dawno minął. Teraz niektórzy robią to dla rozrywki, ale czy strzelanie z broni palnej do zaszczutej, często bezbronnej zwierzyny możemy tak naprawdę nazwać rozrywką czy sportem? A co by się stało, gdyby wyrównać szanse i współczesnego myśliwego postawić naprzeciwko największych drapieżników? Na tak postawione pytanie próbował odpowiedzieć Miroslav Zamboch w książce „Łowcy”. Sprawdźcie w naszej recenzji, kto na kogo zapoluje.

Odsłony: 74

opowiescizniebezpiecznegokrolestwaJ. R. R. Tolkien – to nazwisko znają niemal wszyscy, nie tylko fani fantastyki. Dzięki ciekawym ekranizacjom opowieści o zmaganiach hobbitów, elfów i krasnoludów z siłami mroku poznało szerokie grono odbiorców. Ale Tolkien ma w swoim dorobku nie tylko historie z uniwersum Śródziemia, na przykład „Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa”, które specjalnie dla Was zrecenzowaliśmy.

Odsłony: 67