Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Mamy nadzieję, że wciąż jesteście w stanie wskoczyć w ulubione ubrania, mimo iż gdzieś w pobliżu czai się jeszcze sałatka jarzynowa. Jakby nie było, przygotujcie się, bowiem w najbliższy weekend wracamy z konwentami. Tym razem do wyboru mamy trzy wydarzenia: Gorcon, 7 Edycję Dnia Kultury Japońskiej i Festiwalu Kultur Azjatyckich oraz Lubelską Arenę Gier.

Na początek Gorzów Wielkopolski i pierwsza edycja Gorzowskiego Konwentu Fantastyki "Gorcon”. Znajdziecie na nim wiele fantastycznych, a wręcz magicznych atrakcji, wśród których wyróżnić można choćby sesje RPG, larpy, a do tego spotkania z twórcami i pisarzami. Będą jeszcze prelekcje oraz inne punkty, które pomogą Wam miło spędzić czas. Wstęp jest bezpłatny, ale dla chętnych istnieje również możliwość wykupienia noclegu za jedyne 5 zł. I zanim zapomnimy - konwent odbędzie się przy ul. Przemysłowej 22.

Gorcon

W najbliższy weekend Łódź ponownie pozna smak Azji. Wszystko za sprawą uczniów II LO im. Gabriela Narutowicza i grupy "Japoński w dwójce", organizatorów VII Dnia Kultury Japońskiej oraz Festiwalu Kultur Azjatyckich. Kolejna edycja ponownie obfitować będzie w atrakcje rodem z krajów Orientu. Przez całą sobotę będziecie mieli okazję m.in. wziąć udział w pokazach sztuk walki, takich jak: wing tsun, kendo, kyudo i kilka innych. Będzie też czas na warsztaty, prelekcje, inne pokazy, a nawet konkursy (w tym i cosplay). Dla przypomnienia, II LO znajduje się przy ul. Nowej 11/13, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Festiwal Kultur

Lubelska Arena Gier to wydarzenie, które z pewnością ucieszy wszystkich fanów gier planszowych, ale i nie tylko. Wszyscy są mile widziani, niezależnie od wieku, wyznania, czy narodowości. Zwłaszcza uczniowie lubelskich szkół, dla których przygotowano szereg specjalnych atrakcji, jako ciekawą alternatywę na spędzenie czasu poza szkołą. Na Arenie dostępnych będzie niemal 400 tytułów, wśród których znalazły się kultowe klasyki, jak również gry nowe i mniej znane. Arena Gier to jednak nie tylko wolne granie. W programie przewidziane są także spotkania z wydawcami i autorami gier, turnieje, pokazy i kącik animacyjny dla dzieci. Fani mocniejszych wrażeń będa mogli spróbować wydostać się z escape roomu, a nawet wziąć udział w larpie. Wejście na imprezę jest całkowicie darmowe, tak samo jak wypożyczenie gier, dlatego z całą pewnością warto wybrać się w najbliższy piątek i sobotę na Stadion Arenę Lublin, przy ul. Stadionowej 1.

Arena Gier

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.