Mamy nadzieję, że wciąż jesteście w stanie wskoczyć w ulubione ubrania, mimo iż gdzieś w pobliżu czai się jeszcze sałatka jarzynowa. Jakby nie było, przygotujcie się, bowiem w najbliższy weekend wracamy z konwentami. Tym razem do wyboru mamy trzy wydarzenia: Gorcon, 7 Edycję Dnia Kultury Japońskiej i Festiwalu Kultur Azjatyckich oraz Lubelską Arenę Gier.

Na początek Gorzów Wielkopolski i pierwsza edycja Gorzowskiego Konwentu Fantastyki "Gorcon”. Znajdziecie na nim wiele fantastycznych, a wręcz magicznych atrakcji, wśród których wyróżnić można choćby sesje RPG, larpy, a do tego spotkania z twórcami i pisarzami. Będą jeszcze prelekcje oraz inne punkty, które pomogą Wam miło spędzić czas. Wstęp jest bezpłatny, ale dla chętnych istnieje również możliwość wykupienia noclegu za jedyne 5 zł. I zanim zapomnimy - konwent odbędzie się przy ul. Przemysłowej 22.

Gorcon

W najbliższy weekend Łódź ponownie pozna smak Azji. Wszystko za sprawą uczniów II LO im. Gabriela Narutowicza i grupy "Japoński w dwójce", organizatorów VII Dnia Kultury Japońskiej oraz Festiwalu Kultur Azjatyckich. Kolejna edycja ponownie obfitować będzie w atrakcje rodem z krajów Orientu. Przez całą sobotę będziecie mieli okazję m.in. wziąć udział w pokazach sztuk walki, takich jak: wing tsun, kendo, kyudo i kilka innych. Będzie też czas na warsztaty, prelekcje, inne pokazy, a nawet konkursy (w tym i cosplay). Dla przypomnienia, II LO znajduje się przy ul. Nowej 11/13, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Festiwal Kultur

Lubelska Arena Gier to wydarzenie, które z pewnością ucieszy wszystkich fanów gier planszowych, ale i nie tylko. Wszyscy są mile widziani, niezależnie od wieku, wyznania, czy narodowości. Zwłaszcza uczniowie lubelskich szkół, dla których przygotowano szereg specjalnych atrakcji, jako ciekawą alternatywę na spędzenie czasu poza szkołą. Na Arenie dostępnych będzie niemal 400 tytułów, wśród których znalazły się kultowe klasyki, jak również gry nowe i mniej znane. Arena Gier to jednak nie tylko wolne granie. W programie przewidziane są także spotkania z wydawcami i autorami gier, turnieje, pokazy i kącik animacyjny dla dzieci. Fani mocniejszych wrażeń będa mogli spróbować wydostać się z escape roomu, a nawet wziąć udział w larpie. Wejście na imprezę jest całkowicie darmowe, tak samo jak wypożyczenie gier, dlatego z całą pewnością warto wybrać się w najbliższy piątek i sobotę na Stadion Arenę Lublin, przy ul. Stadionowej 1.

Arena Gier