Fala letnich upałów zaatakowała nasz piękny kraj i wygląda na to, że zostanie z nami na dłużej. Czy to oznacza, że sezon letni możemy uznać za otwarty? Zobaczymy. Tymczasem przechodzimy do wieści na temat wydarzeń, które odbędą się w tym tygodniu. Będą to dwa eventy e-sportowe/gamingowe na południu kraju (a dokładniej południowym zachodzie i południowym wschodzie).

ZSA-T E-SPORT MASTERS 2019 League of Legends w Ropczycach (między Tarnowem a Rzeszowem) oraz II Raciborski Festiwal Gamingowy (w Raciborzu, za Rybnikiem, patrząc od strony Krakowa).

Pierwszy w zestawieniu jest turniej ZSA-T E-SPORT MASTERS 2019 League of Legends, który odbędzie się... w czwartek. Trochę dziwny wybór dnia, bo przecież wciąż mamy rok szkolny, ale z drugiej strony to właśnie szkoła organizuje turniej. Gracze będą mieli okazję pokazać swoje umiejętności w grze MOBA – „League of Legends” oraz FPS „Counter Strike: Global Offensive”. Jest to jeden z pierwszych turniejów e-sportowych organizowanych przez placówkę oświatową i mamy nadzieję, że zapoczątkuje to pewien trend.

Szkolny turniej e-sportowy ZSA-T E-SPORT MASTERS 2019 League of Legends

II Raciborski Festiwal Gamingowy jest wydarzeniem organizowanym przez sklep Komputronik w Zamku Piastowskim. Tylko pomyślcie: zderzenie gier i scenerii zamku musi robić niesamowite wrażenie! W planach oczywiście turnieje najpopularniejszych gier drużynowych („League of Legends”, „FIFA” i „Counter Strike: Global Offensive”). Sama impreza ma charakter promocji sklepu i marki, ale wejście jest bezpłatne, a w pobliskim salonie Komputronika znajdziecie w promocyjnych cenach sprzęt najwyższej jakości (w tym California Access).

II Raciborski Festiwal Gamingowy