To był naprawdę piękny weekend, pełen emocji i przygód, które zostaną w głowie na długo. Nie ma co jednak myśleć o przeszłości, bowiem na horyzoncie już czają się kolejne wydarzenia, na które Was gorąco zapraszamy. Tym razem mamy dla Was Namicon oraz mocno planszówkowe towarzystwo: Lajconik, Grawitacja, a na dokładkę Żywieckie PlanszoGranie.

Chyba każdy z nas miał do czynienia z historiami wyjętymi z życia typowego pracownika wielkiej korporacji. Dedlajn, asap, fakap i inne potworki rodem z korporacyjnego slangu to określenia coraz bardziej znane również i poza biurami. Dla tych jednak, którzy jeszcze nie doświadczyli korporacyjnego stylu życia, jak również dla osób chcących odświeżyć swoją pamięć i wspomnienia, z pomocą przychodzi kolejna edycja Namiconu. Na miejscu poznacie lepiej japońską etykietę biznesową oraz panującą tam hierarchię społeczną, zajrzycie do wielkich firm rodem z mang i anime, a nawet zagracie w korporacyjną grę planszową. Do tego poranna gimnastyka, oceny okresowe, rozmowy kwalifikacyjne, a nawet próby mobbingu. Czy poradzicie sobie w okrutnym świecie globalnej gospodarki? A może niestety znajdziecie na swoim biurku wypowiedzenie? Przekonajcie się, odwiedzając w najbliższy weekend Fundację Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI przy ul. Przelot 7 we Wrocławiu.

Logo konwentu Namicon

Wydarzenia organizowane przez środowiska akademickie to zawsze inicjatywy warte uwagi. Nie inaczej jest i tutaj. Impreza tworzona przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, program "Absolwent UMK", we współpracy z Samorządem Studenckim WMiI UMK, Stowarzyszeniem Miłośników Gier i Fantastyki "Thorn" oraz sklepem GRAJFER to wyśmienita okazja, by nie tylko spotkać się ze studentami, absolwentami i sympatykami UMK w Toruniu, ale także pograć w ulubione planszówki. I oczywiście poznać nowe tytuły, a to wszystko za sprawą ogólnodostępnej wypożyczalni gier i zespołu instruktorów, którzy wytłumaczą zasady i doradzą w razie jakichkolwiek wątpliwości. Samo granie to jednak nie wszystko, dlatego możecie liczyć również na pokazy i turnieje z nagrodami. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązuje jedynie niewielka opłata za wypożyczenie gier, z której zwolnieni są posiadacze Karty Absolwenta UMK, legitymacji studenta UMK lub legitymacji ucznia GiLA. To wszystko już w najbliższą sobotę w Toruniu przy ul. Chopina 12/18.

Logo konwentu Grawitacja

Pozostajemy w klimacie gier planszowych, a to za sprawą ósmej edycji krakowskiego Lajconika. Tradycyjnie już impreza odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 5 (niedaleko ronda Mogilskiego). Cały weekend będzie można spędzić przy grach w naprawdę zacnym gronie, ale na tym zabawa się nie kończy. Nie możemy przecież zapomnieć o sesji RPG, a także innych atrakcjach, które poznacie, przybywając w ten weekend do Krakowa. Duża ilość wydarzeń związana z planszówkami naprawdę nas cieszy.

Logo konwentu Lajconik

Żywieckie PlanszoGranie to z kolei inicjatywa mająca na celu promocję gier planszowych na ziemi żywieckiej i rozszerzanie grona fanów tego typu rozrywki. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich, nie ma tam znaczenia Twój wiek, doświadczenie czy preferencje co do typów planszówek. Wkręć się w ostrą rywalizację lub spokojnie zagraj z rodziną lub znajomymi - wybór należy do Ciebie. W sobotę i niedzielę między 12 a 20 wpadnijcie do klubu “Papiernik” i poznajcie magię gier planszowych, którą podzielą się z Wami tamtejsi pasjonaci. Kto wie, może zostaniecie na dłużej?

Logo konwentu PlanszoGranie