W zeszłym tygodniu Poniedziałkowego Flasha Konwentowego nie było, tak jak wydarzeń zapowiedzianych na weekend majowy. Organizatorzy odpoczęli, by z nową siłą w postaci dwóch wydarzeń uderzyć ponownie. A co nas czeka tym razem? Dzień Darmowego Komiksu oraz Gostkon!

Dzień Darmowego Komiksu już samą nazwą zdradza swoją tematykę ;-). Odbędzie się on piąty raz w Poznaniu, już 12 maja. Wstęp oczywiście nie kosztuje ani złotówki. Warto dodać, że wydarzenie poprzedzone będzie Konferencją „Komiks Niepokorny”, która potrwa dwa dni: 10-11 maja. Program ma zawierać spotkania prowadzone między innymi przez ludzi z tytułem doktora oraz doktora habilitowanego, co oznacza najwyższy możliwy poziom ich przygotowania.

Logo Festiwalu Darmowego Komiksu

Gostkon jest ciekawym wydarzeniem mocno ocierającym się o kulturę, co pokazała choćby zeszłoroczna edycja. Po raz czwarty w Gostyniu będziemy mogli wziąć udział w festiwalu wielotematycznym, który wymyka się standardowym podziałom na konwenty skierowane do fanów mangi i anime czy fantastyki. Niemniej konwencją tegorocznej edycji jest cyberpunk, science fiction i postapokalipsa. Gostkon odbędzie się 12-13 maja i jest wydarzeniem darmowym.

Logo Gostyńskiego festiwalu Gostkon