Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

To już SETNY Poniedziałkowy Flash Konwentowy! Oznacza to, że od 100 tygodni (właściwie więcej, bo były takie, podczas których nie było wydarzeń na naszej liście) informujemy Was o bieżących imprezach popkulturalnych w kraju! Szkoda więc, że na ten jubileusz mamy tylko dwa wydarzenia, ale spokojnie, to dopiero początek roku, a ten nie sprzyja dużej ilości imprez. Od lutego ten stan ulegnie poprawie.

Do rzeczy! Dziś napiszemy o Zjavie, czyli Zimowej Jeździe Awangardowej oraz o Aishiteru - pierwszym w tym roku konwencie walentynkowym.

Zjava już od 10 lat jest z nami w Warszawie i niezmiennie utrzymuje wyśmienity poziom w klasyfikacji konwentów do 500 uczestników. Ten poświęcony głównie grom planszowym event jest czymś, co każdy szanujący się fan gier bez prądu powinien chociaż raz w swoim życiu wpisać w kalendarz. Tym razem Zjava potrwa aż trzy dni i zagwarantuje pełen wachlarz doświadczeń związanych z grami niewymagającymi elektryczności, pod każdą ich postacią, od systemów RPG, przez karcianki, aż po rozbudowane planszówki. Wstęp kosztuje 30 zł, i co warto zaznaczyć, płaci każdy – nawet organizatorzy.

Konwent gier planszowych Zjava w Warszawie

Trzecia edycja Aishiteru zdążyła już raz zmienić swój termin, na szczęście sporo przed samym konwentem. Szczególnie że sama organizacja niewiele robiła z promocją po podaniu pierwszej daty, co wskazywało na możliwość jej zmiany. Wśród atrakcji znajdziemy sporo prelekcji w tematyce miłosnej i pokrewnej, a przecież poza tym są jeszcze prelekcje i konkursy. Oczywiście standardowo już na eventach grupy odbędzie się konkurs cosplay. Bilet kosztuje 45 zł za całe dwa dni, przy czym istnieje jeszcze opcja dla pary (85 zł) oraz pakiety VIP z dodatkowymi korzyściami.

Konwent mangi i anime w konwencji walentynkowej - Aishiteru