Poniedziałek. Początek kolejnego tygodnia. Astrologowie ogłaszają tydzień czterech wydarzeń, a wśród nich aż dwa odbędą się w Krakowie:

  1. Grawitacja 2019 w Toruniu
  2. KONgres 2019 w Krakowie
  3. Gralicja na UEK-u w Krakowie
  4. Hinamatsuri by Namicon we Wrocławiu

W dzisiejszym zestawieniu mamy dwa eventy o tematyce gier planszowych. Pierwszym z nich jest Toruńska Grawitacja czyli jednodniowe wydarzenie organizowane na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Nie są planowane żadne prelekcje, a całość skupia się na graniu. Wstęp jest bezpłatny, jednak za pożyczenie gier będziemy musieli wnieść drobną opłatę, z której zwolnieni są posiadacze Karty Absolwenta UMK, legitymacji studenta UMK i ucznia GiLA.

Konwent gier planszowych Grawitacja 2019 w Toruniu

Co by było, gdyby ktoś stworzył konwent dla organizatorów konwentów? Brzmi dziwnie, prawda? Ale ma sens, gdyż KONgres – konwent dla organizatorów (i obsługi oraz osób związanych z konwentowym fachem) jest zbiorem prelekcji, warsztatów i dyskusji na tematy związane z tworzeniem imprez. Poruszanych jest wiele tematów z dziedzin prawnych, stricte organizacyjnych czy związanych z atrakcjami zewnętrznymi. Polecamy wydarzenie szczególnie początkującym osobom i organizacjom. Wstęp jest oczywiście bezpłatny.

Konwent dla organizatorów imprez KONgres 2019 w Krakowie

Gdybyśmy mieli daleko do Torunia, możemy wpaść do Krakowa, gdzie także organizowany jest konwent z grami planszowymi – Gralicja na UEK-u. Tym razem będziemy mogli posłuchać wykładów dotyczących grania w gry nieelektroniczne, wziąć udział w turniejach i konkursach czy też obejrzeć pokazy nowości w planszówkowym świecie. Jeżeli jeszcze Was nie przekonaliśmy, to dodamy, że wydarzenie jest dwudniowe i bezpłatne!

Konwent gier planszowych Gralicja na UEK-u w Krakowie

We Wrocławiu czeka na nas kolejna edycja kameralnego konwentu mangowego/kultury japońskiej – Hinamatsuri by Namicon. Zobaczymy standardowe atrakcje oraz takie związane z tytułowym Hinamatsuri – świętem lalek. Ilość miejsc jest ściśle ograniczona, więc warto się pospieszyć. Cena nie jest wymagająca, bo akredytacja kosztuje zaledwie 30 zł, a jeżeli przyjdziemy przebrani w konwencji wydarzenia, otrzymamy rabat w wysokości 5 zł ;-).

Konwent kultury japońskiej, mangi i anime Hinamatsuri by Namicon we Wrocławiu

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, recenzje mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.