Mamy nadzieję, że wybaczycie nam to spóźnienie, niemniej materiały z Pyrkonu i Animefestu zwyczajnie nas zasypały i ciężko było przygotować kolejną edycję Poniedziałkowego Flasha Konwentowego na czas :-). Na szczęście (lub nieszczęście) w dzisiejszym podsumowaniu tygodnia mamy tylko dwa wydarzenia: IV Konwent Preppers Poland oraz Majowa Gralicja 2018.

Pierwsze z wydarzeń właściwie przygotowuje nas do wakacyjnego sezonu i maratonu imprez LARP-owych o tematyce postapokaliptycznej. Ale może wyjaśnijmy najpierw, kim są tytułowi Preppersi. Zgodnie ze stroną preppersi.blogspot.com skrócona definicja, z którą się w zasadzie zgadzamy, brzmi:

Prepper jest osobą, która na poważnie bierze odpowiedzialność za przetrwanie własne i swojej rodziny. Samodzielność i gotowość jest główną cechą każdego prepersa. Świadomość apokalipsy-końca świata jest wyzwaniem do poświęcenia się dla rodziny, zdobywanie szerokiej wiedzy na temat przetrwania i survival.

Skoro już wiecie w czym rzecz, pozostało tylko oznajmić, że IV Konwent Preppers Poland odbędzie się w Puszczy Kozienickiej (nieopodal Radomia), a wstęp na imprezę kosztować będzie 150 zł. W programie oczywiście cała masa przydatnych warsztatów survivalowych oraz prelekcje na temat ratownictwa, broni czy ewakuacji.

Logo IV edycji konwentu Preppers Poland

Wydarzeniem numer dwa dzisiejszego wydania PFK jest Majowa Gralicja, która zwykle odbywa się dwa razy do roku – w czerwcu i listopadzie. Data obecnej edycji jest wynikiem zmian z zeszłego roku, kiedy to przeniesiono organizację eventu o miesiąc. Podczas trwania Gralicji będziemy mogli rozegrać partię (lub dziesięć ;-)) w wielu grach planszowych oraz karcianych, wziąć udział w konkursach z nagrodami lub po prostu pokazać znajomym ducha rywalizacji. Wstęp jest oczywiście bezpłatny. Zapraszamy już w weekend 26-27 maja do Krakowa, na osiedle Piastów, gdzie mieści się Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące.

Logo Majowej Gralicji w Krakowie