Kolejny weekend, kolejne konwenty. Im głębiej w jesień, tym ciekawiej. W tym tygodniu odbędzie się sześć imprez z obszaru fantastyki. Łapcie Flash, aby dowiedzieć się, o jakich wydarzeniach mowa!

Mazury, a w nich Ełk, gdzie od 23 do 24 września będą trwały ostre zmagania e-sportowe. Mazurska Arena e-Sportowa w Ełku stanie się polem bitwy pełnym krwi, bólu oraz pikseli. W programie mistrzostwa, w których można wygrać nawet 15 tysięcy złotych.

Mazurska Arena E-Sportu 2017 - Konwenty Południowe

Kolejna klasyczna jednodniówka odbędzie się w śląskiej Siemoni, gdzie 23 września wszyscy chętni będą mogli wpaść na Bebok, aby zagrać w gry planszowe. Ta impreza o nieskomplikowanej formule to świetna okazja do nawiązania nowych znajomości i zyskania kompanów do rozgrywek.

Bebok edycja specjalna 2017 - Konwenty Południowe

„Nie chcemy, by nawiedzały nas dzikie tłumy, a tabelka programowa rozwijała się jak starożytny papirus” – witajcie na Funconie 2017 (od 23 do 24 września w Żywcu), gdzie chodzi, cóż, o... zabawę. Na to wydarzenie dostępne są trzy rodzaje wejściówek, zależnie od preferencji konwentowiczów co do spędzania czasu na imprezie. To chyba jeden z inteligentniejszych systemów, który przewiduje, że na konwencie mogą pojawić się ludzie zainteresowani tylko games roomem czy halami wystawców.

Funcon 2017 - Konwenty Południowe

Japonia w Rzeszowie? To oznacza Podkarpacki Festiwal Kultury Japońskiej "Lotus" – konwent trwający od 23 do 24 września. Uiszczenie opłaty za wstęp jest dobrowolne, chociaż organizatorzy kuszą identyfikatorami, które można dostać tylko po wpłaceniu darowizny. W programie m.in. rekonstrukcje historyczne z Japonii. Chyba jednak warto zapłacić, prawda?

Podkarpacki Festiwal Kultury Japońskiej Lotus Jesień 2017 - Konwenty Południowe

No cóż, Copernicon 2017 też się zbliża. Od 22 do 24 września można bawić się w kilku różnych miejscach Starego Miasta w Toruniu. Wiernych fanów to jednak nie zniechęca, może i słusznie – to zawsze dobra okazja do pozwiedzania urokliwej toruńskiej starówki i wstąpienia po drodze do kilku lokali. Trzydniowa akredytacja kosztuje 60 złotych.

Copernicon 2017 - Konwenty Południowe

Na koniec dotyk postapokalipsy – Łyżkon 2017 w województwie wielkopolskim gwarantuje spore emocje podczas larpu, a także parę ciekawych prelekcji w trakcie części konwentowej.  W postapokaliptycznej Wielkopolsce można bawić się od 21 do 24 września. Byleby nie trafić na żadne dziwne mutacje i monstra.

Łyżkon 2017 - Konwenty Południowe