Kolejny poniedziałek i kolejny, 77. Poniedziałkowy Flash Konwentowy. Ponieważ sezon imprezowy w pełni, to znów mamy dla Was pięć wydarzeń i to niekoniecznie tylko weekendowych. Już dziś na przykład rozpoczął się XX Tolk-Folk Dziedzictwo Durina, a w czwartek startuje w Toruniu Polcon 2018. Weekend stanie się też znacznie słodszy za sprawą szóstej edycji Watconu w Zielonej Górze, a ponadto zaczynają się dwa bodaj największe LARP-y w Polsce – Old Town Festiwal i Orkon! Tego nie możecie przegapić ;-).

Już dziś fani twórczości Tolkiena mogą bawić się na największym zlocie o tej tematyce w naszym kraju, czyli Tolk-Folk. W Bielawie, na łonie natury będziecie mogli nacieszyć uszy prelekcjami na temat baśniowego świata pełnego dumnych elfów, silnych i wytrwałych krasnoludów, cichych i skrytych hobbitów czy ambitnych ludzi. Ponadto organizatorzy uraczą nas LARP-em w konwencji i całą masą innych atrakcji. Tym wszystkim możecie cieszyć się za cenę 100 zł za całość lub 20 zł za jeden dzień.

Festiwal fanów Tolkiena XX Tolk-Folk Dziedzictwo Durina

Polcon jest właściwie najważniejszym konwentem fantastyki z kilku względów. To przede wszystkim wydarzenie symboliczne, na którym organizowana jest gala rozdania nagród im. Janusza Zajdla dla najlepszych powieści fantastycznych roku. Ponadto zbiera się Rada Fandomu i podejmowane są ważne decyzje, między innymi dotyczące miejsca, w którym odbędzie się kolejna edycja wydarzenia. Oczywiście nie zabraknie także zwykłych atrakcji, które w tym roku potrwają łącznie aż 800 godzin! 

Polcon 2018 w Lublinie

Watcon jest z nami już szósty rok i radzi sobie coraz lepiej. To niemal standardowy konwent mangi i anime, z tą różnicą, że na żadnym innym nie dostaniecie waty cukrowej (a przynajmniej nie jest to tak powszechne jak na tym konkretnym). Ceny wahają się od 10 zł za piątek do 30 zł za całość.

Konwent mangi i anime Watcon 6 w Zielonej Górze

OldTown Festiwal przez ostatnie lata pęczniał i rósł, stając się jednym z ważniejszych LARP-ów postapokaliptycznych w Europie. W Stargardzie Szczecińskim, na terenie opuszczonego lotniska Kluczewo powstało miasteczko, a raczej osada, do której co roku zjeżdżają ci, którzy przetrwali atomową zagładę. Razem stawiają opór najeźdźcom i mutantom, oddają się rozrywkom i sportowi (na przykład grają w Juggera), handlują i bawią się w towarzystwie sobie podobnych.

OldTown Festiwal 2018

Orkon – prawdopodobnie największy LARP fantasy w naszym kraju. A już na pewno najstarszy. Jego XXVII edycja ponownie odbędzie się w Łutowcu i potrwa pełne dwa tygodnie. Należy także pamiętać, że Orkon to nie jeden LARP, ale cała ich gama. Jeżeli chcesz na dwa tygodnie (bądź krócej) zapomnieć o świecie na rzecz zanurzenia się po czubki włosów na głowie w świat pełen magii, fantastycznych stworzeń i niezapomnianych przygód, musisz pojechać i poczuć to wszystko na własnej skórze.

LARP Fantasy Orkon XXVII