Komiksowych imprez nigdy za wiele, zapraszamy więc na Małopolski Festiwal Komiksu 2024! Organizatorzy zapraszają do Krakowa czytelników małych i dużych – znajdziecie tu atrakcje dla każdej grupy wiekowej, a impreza ma mieć rodzinny klimat. Obejmujemy Małopolski Festiwal Komiksu naszym patronatem, sprawdźcie więc, co już wiemy o tym komiksowym wydarzeniu!

Małopolski Festiwal Komiksu 2024 odbędzie się w dniach od 8 do 9 czerwca. Uczestników gościć będzie Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie przy ulicy Józefa Szujskiego 6. W sobotę festiwal rozpocznie się o 9.00 rano, a zakończy o 20.00. W niedzielę wydarzenie również zacznie się o 9.00 i będzie trwało do godziny 15.30. 

Gościem tegorocznej edycji Małopolskiego Festiwalu Komiksu będzie Kari Korhonen! Autor komiksów o Kaczorze Donaldzie przyjedzie do Krakowa aż z Finlandii, by wspólnie z Wami świętować 90. rocznicę komiksów o przygodach zabawnego kaczora. To oczywiście niejedyny gość festiwalu – spotkacie też Jakuba „Dema” Dębskiego, Jacka Świdzińskiego, Joannę Karpowicz, Michała „Śledzia” Śledzińskiego i wielu innych twórców.

Na Małopolskim Festiwalu Komiksu 2024 możecie liczyć na stałe punkty programu – warsztaty rysunku dla różnych grup wiekowych, spacer komiksowy czy grę terenową. Będziecie mieli okazję zdobyć autografy i porozmawiać z komiksowymi autorami oraz posłuchać ciekawych prelekcji prowadzonych między innymi przez Muzeum Sztuki Japońskiej „Manggha” i Wydawnictwo Yatta. Organizatorzy zapraszają również na giełdę komiksową! By tradycji stało się zadość, w sobotę na festiwalu odbędzie się bitwa komiksowa, a w niedzielę wydarzenie zakończy się konkursem cosplay. Na szczegółowy program godzinowy wydarzenia możecie rzucić okiem na stronie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Organizatorzy zapraszają do pomocy w tworzeniu wydarzenia! Wolontariuszem w Artetece może zostać każdy, kto ukończył 13 lat i zgłosił się przez formularz. Pamiętajcie, że osoby poniżej 16. roku życia muszą dostać zgodę opiekuna na wolontariat!

Niezależnie, czy dopiero zaczynacie swoją przygodę z komiksem, czy jesteście koneserami gatunku – serdecznie zapraszamy na Małopolski Festiwal Komiksu 2024!

Małopolski Festiwal Komiksu 2024 - baner

Tagged Under