Dziś będzie krótko i na temat. Witajcie w kolejnym wydaniu naszego Flasha Konwentowego, w którym tym razem znalazły się dwie propozycje na nadchodzący weekend: Śląskie Dni Fantastyki 2018 oraz 7. Krakowski Festiwal Komiksu. Po więcej szczegółów tradycyjnie zapraszamy poniżej!

Wielki wiec piracki, który tylko oficjalnie zwie się Śląskimi Dniami Fantastyki, to gratka dla każdego fana fantastyki i SF, niezależnie od gatunku. Na miejscu będzie bowiem czekać na Was multum atrakcji, wśród których znajdą się: prelekcje, spotkania z gośćmi ze świata literatury i nauki, warsztaty taneczne oraz artystyczne, a nawet larpy. Będą też planszówki, czytelnia, a do tego kilka niespodzianek, które organizatorzy trzymają na odpowiedni moment. Każdy uczestnik będzie mógł ponadto wziąć udział w przynajmniej jednym koncercie. To jak, dacie się zaprosić do III LO przy ul. Farnej 7 w Chorzowie?

Slaskie dni fantastyki

W Krakowie za to bezpieczną przystań znajdą wszyscy fani komiksów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Wszystko za sprawą siódmej edycji Krakowskiego Festiwalu Komiksu, w czasie którego możecie liczyć nie tylko na prelekcje i spotkania z gośćmi. Będą też wykłady oraz warsztaty komiksowe dla dzieci i młodzieży, pokazy filmów animowanych, a nawet turnieje gier planszowych. Tegorocznej edycji i tym razem towarzyszyć będzie giełda komiksu oraz wymiana komiksów w ramach wydarzenia „Drugie życie książki”. Równolegle w krakowskim Muzeum Narodowym odbywać się będzie wystawa „Teraz Komiks!”, a chętni zyskają możliwość wzięcia udziału w konferencji naukowej „Mit dzisiaj”. To wszystko już w najbliższy weekend w Artetece przy ul. Rajskiej 12.

Festiwal Komiksu