Pogoda ostatnio nie dopisuje i ten stan ma się utrzymać do końca tygodnia. Na szczęście, na weekend zapowiadane są przejaśnienia i wyższa temperatura, co idealne zgrywa się z dwoma wydarzeniami, które odbędą się w tym tygodniu. Będzie to Sakurakon VII oraz Pixel Haven Games Festival & More.

Sakurakon jest niewielką inicjatywą mangową organizowaną w Opolu. Już po raz siódmy ściągnie nas do Młodzieżowego Domu Kultury na ul. Skautów Opolskich. Tym razem będzie to wydarzenie dwudniowe, kosztujące od 15 do 35 zł w zależności od wybranych dni lub ich liczby. Program atrakcji nie został jeszcze ujawniony, ale możemy spodziewać się zestawu standardowego dla konwentów mangi i anime, a więc prelekcje, konkursy, UltraStar, konsole czy DDR.

Konwent mangi i anime Sakurakon VII w Opolu

Pixel Haven Games Festival & More to dosyć ciekawe, odbywające się w Warszawie wydarzenie o szerokim zakresie tematycznym. W teorii jest to impreza dedykowana branży tworzenia gier, ale organizatorzy kuszą nas także atrakcjami z zakresu sprzętu retro, komiksów czy gier planszowych. Oficjalne punkty programu odbędą się na scenie głównej w formie prelekcji oraz spotkań z gośćmi związanymi z branżą gamedevu. Bilet jednodniowy kosztuje 40 zł, trzydniowy natomiast – 70 zł.

Pixel Heaven Games Festival & More 2019